AÇILIN ÇAKRALAR!

Roromiya


Yine eli boş geldim. Diğer bir deyişle çakralarım huzura doğru emin adımlarla yürürken burada ne konuşacağımı bilemiyorum bazen. Yine de yazmayı erteleyip sonradan "kaç gün olmuş" demek istemedim. En iyisi çakralarımı biraz daha açacak şeylerden bahsedeyim. Bir gün tekrar bu yazıya dönersem, şimdiki gibi çakralarımı açmasını istiyorum. 

Sena eve gelirken masa lambası almış. Eh, benim gibi loş ışığı seven biri için güzel bir hediye oldu. Her ne kadar lambayı kendisine almış olsa da, o her açtığında dibinde bitmek gibi bir adet neden edinmeyeyim? Aslında ev ekonomisine de epey katkı sağlayacak bir durum oluşturuyor bu lamba. Sonuçta ayrı odalardan birden fazla lamba kullanmaktansa, tek odada tek lamba devri başlamış oluyor. Ayrıca o lambayı piyano çalarken kullanacağı için benim o sırada bu müzik seansından yararlanacak olmam faydacı yaklaşımımı ikiye katlıyor. Dolayısıyla bu sarı ışık veren masa lambası hayallerimi epey aydınlattı!

Dün evin en çok kullandığımız odasına ufak bir değişiklik yaptık. Sena'nın epey işine gelecek bu değişiklikten ben de yaranmıştım oldum. Kendime pencere kenarında, kalorifer önüne bir puf koyarak okuma köşesi yaptım. Şu anda bu okuma köşesinde yazıyorum. Böyle arkadan kalorifer ve yastıklarla sıcak bir hava dalgası geliyor. Sağ tarafımda renkli cam, sol tarafta Sena'nın piyano tuşlarını döven parmak sesleri... Halimden çok memnunum, çünkü sarı loş ışıkla birlikte sakinlik de bu atmosfere dahil.

Dönemin sonuna geldiğimiz için çok yoğun ve yorucu günler geçirdim geçtiğimiz hafta. Buna rağmen tahminimden çok fazla iş hallettiğimi fark etmiş olmak beni mutlu etti. Bundan sonraki planım ise yorucu ve yoğun günleri öngördüğüm anda iş başı yapmak ve bunları maksimum süreye yaymak. Böylece emeğimin karşılığı artarken stresimin miktarı azalacaktır diye umuyorum. 

Masa lambası, yeni okuma köşesi, stresle baş etme yöntemlerine dair planlar... Bunların hepsi aslında aradığım huzura minik yatırımlar. Gerçeğe dönüşmelerini temenni etsem de, gerçekleşip gerçekleşmeyeceklerine şimdiden takılamam. Herkesin yeni yıldan bir beklentisi var. Benimse her yıldan aynı beklentim var: Huzur. Mümkünse ömrümce çoğalan bir huzur diliyorum kendime.

Çakraların açılması aslında kalbin ve kalpten gelen bakışın açılmasıyla ilgili olsa gerek. Yoksa bir ay öncesinden daha sıkışık bir haldeyken kendimi iki kat daha rahat hissediyor olmamın bir açıklaması olamazdı. 

Herkese mutlu yıllar!

Roromiya

Yorumlar

 1. Merhabalar sizi yeni keşif ettim.Blogunuzu sevdim.Takip ve izlemeye aldım.Banada beklerim.(tariflimutfak-sibelinyemekleri).Mutlu yıllar dilerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba! Size de mutlu yıllar! En yakın zamanda ziyaret edeceğim bloğunuzu :)

   Sil
 2. Mutlu, huzurlu seneler sevgili Roro :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim her telden şef, sana da (gecikmeli) mutlu yıllar dilerim! :)

   Sil

Yorum Gönder