İNANARAK GELDİM!

Tır gibi geçen ramazandan sonra, bayram atlıkarınca gibi basit ve kısa geçti. Her şeye rağmen bugün yaz mevsimini iliklerimde hisettim. Yüklediğim tüm anlamlarla beni kucaklayan ve samimiyetiyle ısıtan bir başlangıçtı bugün.

Bugün bitmeye yaklaşsa da, hislerim ve zihnim çok taze. Dolayısıyla bugün hakkında konuşabilmek, bugünü anlatmak konusunda kabıma sığamıyorum. Öte yandan yarınlara dair planlarım da bir yanımı çekiştiriyor. Bu haliyle olmamışın öyküsü ve hayallerin yuvası olduğu için ayrı bir heyecan taşıyor yüreğimde. Kısacası ayran gönlüme yenik düştüm bu akşam. Hangi birinden bahsetsem biraz eksik, biraz anlaşılmaz kalacak. 

Diyorum ki, işte yaz tam olarak böyle bir şey. Yüklediğim anlamlar bile içimi kıpır kıpır ediyor. Sonra diyorum ki, mevsimlere mi yüklenir bu anlamlar yoksa daralmış zihnimin oynadığı oyunlara mı? Çünkü biten okullar, ramazanlar ve bayramlar bana hep bir sevinç ve heyecan verir. Yapılması planlanan programlardan ötürü mü yoksa kurulması öngörülen hayallerden dolayı mı? Her ikisi de olmalı...

Bu yaz yeni duygular, insanlar ve mekanlar deneyimleyeceğimi biliyordum. Ama bugünkü şekliyle değil. Ne aklımdaki isimler gerçekliklerini kaybetti, ne de rüyamda görsem inanmayacağım isimler rüyada kaldı. Gerçekle rüyalar ne zaman birbirine girer? Murakami "Sorumluluk rüyalarda başlar" dediğinden beri.

Nabzım yüksek. Heyecanım sorumluluklarımda. Gerçeklik rüyalarla kısıtlı mı kalsın istersin?

Yorumlar

 1. Anlam yüklemeden yaşayacaksın hayatı. Çünki gün geçtikçe o anlam yüklediklerin bir anda anlamsızlaşıyor. Planda yapmayacaksın aslında. Düşünmeden yaşayacaksın. Mutluluk mu ? Çok zor. inşallah gelecek güzel olur. Kalemine sağlık. Saygılarımla. Vesselam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzgünüm, sizin kadar karamsar değilim ben bu konuda. :) Belki de hayata bakışımız ya da kavramlardan anladığımız şeyler farklıdır. Ama ben tam tersini düşünüyorum. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
  2. Bende ziyadesiyle mutluyum sizin adınıza iyi ki karamsar değilsiniz (: Öyledir belkide haklisin. Ben teşekkür ederim o teşekkür bana ait (:

   Sil

Yorum Gönder