5. MİM: MİM DAVETİYEM

Ne zamandır iç dökmeli yazı yazmıyorum. Açıkçası şu anda tam da boğazımın düğümlendiği anlardan birini yaşıyorum. Nedenini bilmek zor, tahminlerse çok. Bu düşük ruh halinden kurtulmak için yazmaktan daha iyi ne olabilir dedim ve açtım bloğumu. Fakat iç dökmeli yazıyı erteleyip verdiğim sözlerden birini tutmaya karar verdim. Ta yılın başında beni yeni yıl yazısıyla mimleyen Elif'e bloğundaki mimlerden birini yapmaya söz vermiştim. O sözümü şimdi yerine getirmek ve böylece kara bulutları biraz dağıtmak istiyorum.

Elif'in bloğundan seçtiğim mim ise burada. Onun yazısını da okumanızı tavsiye ederim. Özellikle seçtiği görseller ve gifler beni hep güldürüyor. Bu zevkten mahrum kalmanızı istemem.

O halde başlayalım.

1.Sihirli bir değneğin olsa hayatında hangi anı değiştirmek isterdin?

Bugüne kadarki ilişkilerim, yolumun kesiştiği insanların, sahip olduğum anılarım, yaptığım her eylemin ve karşılaştığım her durumun bugünkü Roro'yu şekillendirmede önemli olduğunu düşünüyorum. Elbette çok fazla hatam oldu. Hatta yanlış diye nitelendirilecek şeyler hayatımın çoğunluğunu oluşturabilir. Fakat bugünkü Roro da o derece sağlam düşünüyor birçok noktada. Buna rağmen bugünkü benden çok mu memnunum? Tartışılır. Hiç mi hata yapmıyorum? Asla. Ölene dek de hata yapmaya devam. Dolayısıyla değiştirmek istediğim anım sorusuna bir cevabım yok. Belki daha çok çalışmalıyım derdim ama hayıflanmak hiç bana göre değil. O yüzden hatalarımla yaşamayı öğrendim sanırım.

2.Küçükken büyüyünce ne olmak isterdin,neden? Şuan mesleğin ne?

Çok küçük ressam olmak istediğimi hatırlıyorum. İlkokulun tamamında ve ortaokulun başlarında ressam olmak istiyordum. Yaşıtlarıma göre iyi de olduğumu söylerlerdi. O zamanlar iyi olduğum ve zevk aldığım her şeyi ileride de yapabileceğimi düşünürdüm tabi. Şimdi ise yeni denklemleri daha net görebiliyorum. Ortaokulun sonunda psikoloji olmaya karar vermiştim. Bu biraz da ailemle olan etkileşimimden kaynaklanıyordu. Babam epey karşı çıkmıştı, bunu çok net hatırlıyorum. Sonra lise hayatım boyunca radyo, televizyon ve sinema okumak istedim. Sürekli film izler ve kritiğini yapardım. Bunlara dair bir şeyler yazar ve yayınlardım. Senarist, görüntü yönetmeni veya sinema yönetmeni olabilirdim. Yeter ki o bölümü okuyayım. Tam olarak lise son sınıfın ikinci döneminde ise bu kararımdan istemeye istemeye vazgeçerek sosyoloji okudum. Tercih listemin çoğunluğu sosyolojiydi. Eğer sözel bölümde kalsaydım ve sinema okusaydım şu anda çok başka bir konumda ama çok benzer düşüncelere sahip olurdum herhalde. Yine de sosyoloji okuma fikri bana nereden gelmişti, hiç bilmiyorum. Fakat iyi ki sosyoloji okumuşum diyorum.

Şu anda ise kültürel çalışmalar bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Mesleğim sorusuna hala öğrenciyim diyorum. Bundan sonra akademik hayatıma devam eder miyim emin değilim. Ama %70 devam edeceğim gibi. Belki de ikinci yüksek lisansımı sinemadan yaparım, kim bilir?

3.Burçlara inanır mısın? Burcunun özelliklerini taşıyor musun?
 
Burçlara inanıyorum. Burçların özelliklerine pek hakim olmamakla birlikte kendi burcumun özelliklerini taşıdığıma inanıyorum. Ayrıca burcumu da çok seviyorum. Hep sevdim, nedenini ise kestirmek zor değil. Çok ben gibi çünkü. :) Burçlara pek takıntılı olmamakla birlikte her ya kendi burcumun özelliklerini okurum, dinlerim. Ama iş başkalarına geldiğinde hiç ilgimi çekmez. Yani ne eski dostlarımı burcuyla anarım, ne de yeni tanıştığım birilerine burcunu sormak aklıma gelir. Kendimden başkasının burcuyla ilgilenmiyorum kısacası ahah.

Bu mimi yapmak beni epey keyiflendirdi. Bunun için sevgili Elif'e buradan kucak dolusu teşekkürlerimi yolluyorum. Ayrıca yapmak isteyen herkesi de sahneye davet ediyorum. Sağlıcakla kalın!

Yorumlar

 1. Ne güzel bir ortak noktamızı keşfettim :))
  Ben Radto Tv Sinema mezunuyum ve en büyük hayallerimden biriydi sinema üzerine yüksek lisans yapmak. Bakarsın belki aynı zamanlarda yaparız ;P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy çok sevinirim Sibelynka. :D Kendime yandaş bulmuş oldum böylece. Olur da başvurursam sana da haber vereceğim. Hatta seni birazcık zorlayabilirim başvurman konusunda, şimdiden haberin olsun. :))

   Sil
 2. Değiştirmek istediğin anın sorusuna bir cevap vermemek, en güzel cevap bence. Eğer bugünkü seni şekillendirirken rolleri olduğunu düşünüyorsan (ki bana kalırsa çok doğru bir düşünce) neler yaşamış olursan olsun hepsi çok güzel ve değerli şeyler haline geliyor. Keşke herkes için böyle olabilse. Bunu herkesin benimseyebilmesini gerçekten çok isterdim çünkü hataları düzeltmenin tek yolu onları hata olarak görmeyi bırakmak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşanılan zamanın şartlarından bağımsız düşünmek çok kolay değil. O zaman ne olmuşsa, o zamanda kalmıyor aslında. Pişmanlıklar kadar onları sevmeyi öğrenmek de hep bu yüzden.

   Bunu hayatım boyunca devam ettirip ettiremeyeceğimi ben bile bilmiyorum. Belki de daha en kötüsünü yaşamadım. Belki de bu yüzden bu düşünceyi koruyabiliyorum. Fakat benimseme en zoru, en çok da yapılması gerekeni. Senin de dediğin gibi, bunu herkesin gerçekleştirebilmesini ben de isterdim.

   Sil

Yorum Gönder