GERÇEKLİĞE DÖNÜŞ

Saçma bir sırıtış var yüreğimde. Mutlu olmak için sebeplerim değil, mazeretlerim var an itibariyle. Tatminim her şeye yeter seviyede. Şu an memnun olmadığım tek şey alnımdaki hafif baş ağrısı. Ama tam alnımda. Yine de söylenmeye değmeyecek kadar önemsiz. Yaşadığım şey beni fazlasıyla mutlu ediyor. Eksik olmasın.

Kardeşimle konuştum. Aşık olduğumu sanmış son yazımı okuyunca. Sandığı gibi bir şey olmadığını anlayınca üzüldü galiba. Aşık olduğum doğru ama birine değil. Bu mevsime, bu saçma sırıtışa ve huzurlu hissetmeme neden olan şeylere aşık oldum. Belki de bu yüzden daha korkulacak bir durumdayım. Uçurumun kenarında manzaranın güzelliğini izliyorum. Bir adım atacak olsam Boğazın sularında kendimi bulabilirim.

Sonra tüm bunların üstüne çok güzel bir yazıya denk geldim. Tüm bu hislerimi pekiştiren ve yalnız olmadığımı düşündüren bir yazıya. Buraya bırakıyorum. Size de iyi gelsin.Son iki günümde Moda'yı solumak, Kadıköy'de koşturmak, Kartal'da beklemek ve Tuzla'ya dönmek eylemleriyle haşır neşirdim. Arsızca zevk de aldım bunları yapmaktan. Tamam, belki hepsinden aynı derecede değil. Ancak bunda bir şeyleri geride bıraktığımı anladım. Olgunlaşmak gibi. Olgunlaştım diyemem, alışmaya başladım demek daha yerinde olur.

Film izledim bol bol. Kendi gerçekliğimden uzaklaştım. Başkalarının gerçekliğine saatlerimi harcadım. Aynı zamanda onların da harcadığı şeylere hayret ettim. Ayakta alkışladım. Ortaklıklarımıza, hayallerimize ve bizi bir araya getiren şeylere kadeh kaldırdım.

Sonra kendi gerçekliğime döndüm. Dönmem biraz zaman aldı gerçi. Aradan bir gün geçti ve daha yenice farkına varıyorum. Fakat bir şikayetim yok. Zaman alır bazı şeyler. Bazı şeyler de zaman alsın diye varlar bana kalırsa. İkisinin ortasında bir yerde bazı şeylere ulaşmaya çalışıyorum. O bazı şeyler ne olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Fakat bu süreçten sinsice zevk aldığımı da itiraf etmeliyim. Sanırım bir süre daha bu bilinmezliğin tadını çıkartacağım. Güzel bir nisan yaşıyorum ve mayısın gelmesi için sabırsızlanıyorum. Özlediğim duygulara buluşuyorum.

Ömrünüzü güzel kılan güzel insanlarınız olsun.
Yorumlar