FANİ HAYATLAR, SAHTE RUHLAR

Ben pek hasta olmam, dememle başladı her şey. Ölüme kadar gitti sonra da. İlişkimizin ölümüne kadar. 

Benim için insanlar tektir. Tek bir hayati yanlış yeter her şeyi son vermek için. Ne bu ego peki? Sanki ben kimim ki? İnsanlar peşimden mi koşuyor? Hayır. E peki bu havai prensipler ne iş? Bilmiyorum. Bunu huy olarak edinmek istememiştim aslında. 23 yaşımda geriye baktığımda bu huyumun birçok ilişkimi bitirdiğini gördüm. Bunu içten içe biliyorum. Fakat bilinçli bir şekilde değil. Yoo, kesinlikle öyle değil. Hiç kimseye tek bir yanlış yaparsa ilişkimi bitireceğime dair söz söylemedim. Söylemem de zaten. Öyle büyük laflara gerek yok. Fakat "o" eylem artık bir huzursuzluk yaratıyorsa bana, o zaman o ilişki çoktan bitmiştir. Görünürde öyle olmasa bile. Tüm sevgimi bir çırpıda yok edebilirim. 

Ben pek hasta olmam. Ciddiyim. Kanıtım da var. Bakın buraya en son 2016 Ocak'ta hasta olmuşum. Sandığımdan daha sık hasta oluyormuşum. Fakat bu seferki benim yüzümden değil. Kem gözden bence...

O zaman da aklımda çok şey varmış. Beni hasta eden sadece fiziksel koşullar olmuyor. Kafamı dağıtan başka düşünceler göğüs kafesimde başlayan bir ağrıya dönüşüp burnuma, boğazıma ve iliklerime işliyor. Sonra hastalığa kapılmış buluyorum kendimi. Hasta oluyorum. İnsanlar üşüttüm sanıyor. Hayır, tam olarak öyle değil. Yanlışlarınıza karşı alerjim nüksediyor aslında.

Bir şey daha dikkatimi çekti. Hep regl dönemlerimde hasta oluyorum. Çift koldan saldıran bir sancı hâli. Regl olmak hayatımın önemli bir kısmını kapladığı için bu durumumdan çok bahsediyorum blogta fakat bir şeyin de altını çizmek istiyorum.Kimseye bunu bas bas bağırıyor izlenimini vermek istemiyorum. Çok doğal bir hâl olması ve hayatımın her noktasında da öneme sahip olmasıyla bahsetmekte sorun görmüyorum. Mesele sadece fiziksek bir durum veya hormonal bir şey değil yani.

Daldan dala, konudan konuya... Pek hasta olmam diyordum. Bunu iyi biliyorum ama nasıl ölüme gittiğini pek bilemiyorum aslında. Sinsice, arsızca ve sarhoş ederek oldu her şey. Kapana kısıldığımı bile başkalarının uyarısıyla fark ettim. Korkuyorum dedim. Üzülmene gerek yok, ben senin yanındayım dediler. Olan biteni bana analiz ederek anlattılar. Öyle çok kişi anlattı ki, artık inandım bunun hastalıklı bir ilişki olduğuna. Artık bitmeliydi. Onu da zaman bitirecekti. Ben ellerimi kirletmeyi sevmem zaten. 

Çok büyük laflar ediyorum bugün. Tıpkı "ben pek hasta olmam" demem gibi. Üzerinden bir hafta geçtikten sonra hasta olmam gibi. Fakat kendimi de tanıyorum. O büyük bir laf değildi. Ben pek hasta olmam. Sanırım sahte ruhlara alerjik oluşum çocukluğuma dayanıyor. Hayatımı özetlersem sadece samimi olduğuna inandığım insanlarla konuşabildim. Sözlerimi sadece onlara sakladım. Şimdiyse kendimi harcadığımı düşünüyorum. Sahte ruhların fani hayatlarına harcanan nefesime acıyorum. Fakat ne var, biliyor musunuz? Bu bir dersti. Harcadığım nefesin beni ne kadar yıprattığını gördüm. Yüreğimin bir haftada ne kadar yaşlandığını, boğulduğum sahteliğin nasıl burnumdan çıktığını, yıllarımı verdiğim insanların ölümlerini gördüm. Hayatın ne kadar samimi bir şekilde bana bunları öğrettiğini gördüm. Yaşatarak, yanılsamalara kanarak, yanlışlayarak, yanlışlarımı kabul ederek. Hayat da en az benim kadar samimiydi. Benim dilimden konuştu dertlerimi. 

Öyle işte. Dertlendiğimiz sorunları biz besliyoruz aslında. Onları büyütüp yetiştirip sonra da onlara ağlıyoruz. Onlara harcadığımız hayatımız ölümümüz oluyor. Ama neye harcadığımız seçimi bize ait. Dolayısıyla aldığımız acıların sorumlusu da biziz aslında. Kendime notum bu olsun bugün.

Yorumlar

 1. Bende yanlişa göre degisse de tek bir yanlis icin insanları silebilirim. Hayatıma koyduğum doğruluk kriterlerine göre degisior bu yanlis.

  Ve bana da mantikli geliyor yaptigin :) ii yapmissin Roro 😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Al benden de o kadar. O yanlış kritiği çok değişken herbirimiz için ama sonuçta insan kendi doğruları için yaşıyor. Kendi ahlak kurallarımız da bunların başında geliyor.

   Çok teşekkür ederim. :) Bunu duymak iyi hissettirdi. :)

   Sil

Yorum Gönder