EZGİSSİMO'yaBazıları günün sabahına güzellikle uyanır. Bazıları da dünyanın güzelliklerini kucaklar. Bunun dışında bir de, dünyaya güzellikler getirenler vardır. Doğarken dünyayı aydınlatır, her günü ayrı ışıldatır, dokunduğu her insanı gülümsetirler.  Bu üçünden ilki benim, sabahlara güzel uyanmak isterim. Üçüncüsü de Ezgi. Her yaptığı işi, gördüğü her manzarayı, var olduğu her anı güzel kılar. Çünkü o Ezgi. Varlığının biricik amacı bu sanki.

Ezgi yeni yıla girerken -tam da ben finallerin stresine girerken- bana çok güzel bir haberle geldi. Nedensizce mutlu etti beni. Aralık'ın son haftası, yılın son günlerinde gelen bu güzel haberin, tüm bir yılımı etkileyeceğini nereden bilebilirdim? Düne kadar bilemezdim.

Dün apar topar evden çıkarken kargo geldi. Akşam eve geç saatte geri döndüm. Kutuyu açmadan önce biraz vakit geçirdik onunla. Kısa bir yolculuğu olmuş ama derin bir hasreti varmış bana. Gönderen kişi uzun uzun beni anlatmış ona. Ben de size onu anlatıyorum şimdi burada. İçinden çıkan bu hediyeler dışında bir de kokusunu bırakmış. Misler gibi. Hiçbir çiçeği yakıştıramadım bu kokuya.

Çok sevgili Ezgicim. Mevsimler benim için hep önemli ve kıymetlidir. Zamandır çünkü. Vaktin geri gelmeyeceğini hatırlatır bana. Bir daha nasıl bu ocak ayını yaşarım? Yaşayamam. Bir daha böylesi olmayacak çünkü. Her tarih attığımda dünlere dönüp bakarım. Ne ara geçti bütün dünler? Ne zaman düne karıştılar? Oysa daha yaşamak ve yapmak istediklerim vardı.


Bu takvime baktığımda ise yarınlar gelsin istiyorum. Dünleri özlemek hala aklımın bir ucunda, çünkü dünler de çok güzel. Ama artık keşkelerle değil, ne güzeldilerle anacağım onları. Ne güzeldi ocak ayının bu resmi. Hem de kokina resimli. Kokinalar bana yılbaşı akşamını hatırlatıyor. Sadece yılbaşı çiçeği olarak anıldığı için değil; sevdiğim bir aile ve aile olduğum iki dostumla geçirdiğimiz ilk yılbaşında bu çiçekler de bize eşlik ettiği için. Şimdi de senin çektiğin bir kokina fotoğrafıyla buluşuyorum. Ocak 2018 artık daha güzel anılara gebe.

Bir de ellerinle ördüğün broş var. Mitsuko adındaki bu Japon kızın hikayesini çok sevmiştim ben. Adını unutmuştum ama sen hatırlattın. O sırada linkini koyduğun müziği çok sevmiştim. Dinlemek isteyen olursa diye ben de buraya koyayım: Mitsuko'nun ismi nasıl konuldu müziği bu.

Bu şekilde ilk broşumu  sayende almış oldum. Fakat en önemli özelliği elle yapılmış, sevgiyle anılmış ve zarifçe sarılmış olması. Tıpkı senin gibi nadide bir parça kısacası. Günlerimi güzelleştirip önümü aydınlatacak. Senden gelen bu broşla gittiğim her yere seni de götürmüş olacağım.


Artık bir Ezgissimo köşesi var evde. Sana ne kadar teşekkür etsem az ama yine de çok, çok teşekkür ettiğimi bilmeni isterim. Bu teşekkürler hediyelerin için değil sadece, gösterdiğin anlamlar için aynı zamanda. Varlığıyla mutlu olmayı ve mutlu etmeyi bilen birilerinin olduğunu öğrendim senin sayende. Dünyaya sırf bu amaçla gelmiş insanlar olabilir. Bu bloğa uğramış her kişinin bana kattığı şeyler var. Senin anlamın da bu benim için. Güzelliğini herkese ve her yere saçmak belki de doğumunun sadece bir nedeni. Dilerim, mutluluk senden hiç ayrılmaz. Huzur ve sağlık sevdiklerini ve seni yalnız bırakmaz.

Sevgiyle kal! Sevdiklerinle kal!

Yorumlar

 1. Eskiden Ezgi'nin sadece parmaklarıyla dokundukları güzel şeylere dönüşüyor sanırdım. Satırlarının içtenliğine ve güzelliğine bakılırsa kalbiyle dokundukları da çok güzel şeylere dönüşüyor. Zaten güzeldin Roro... *-* Şimdi şahanesin ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elif, güzel bir şeyler görmek istiyorsan kendi bloğuna ve aynaya bakmayı unutma. Ha bir de, kendi yazdığın yorumlara! Beni acayip mutlu eden, "güzel bakmak böyle bir şeymiş demek" dedirten yorumlar onlar. :) Yazıyı beğenmene çok sevindim, yorumunla beni mutlu ettin. ❤

   Sil
 2. Ya cook ama cok hoa durmus senin kösende de :) cok güzeller Rorocum Ezginin eline saglik seninde emegine tabi harika anlatmissin 😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindim! Ben de çok sevdim. Sürekli karşısına geçip izliyorum, sanki baktıkça daha da güzelleşiyor. Çok teşekkür ederim Özlem Ablacım, daha güzelleri senin olsun. Evinin her köşesi ayrı bir mutluluğu ağırlasın, sana gelen tüm hediyelerin kalbini gülümsetsin! :)

   Sil
 3. Güzelim benim, bu ne güzel bir yazı böyle. Çok klişe olacak ama gerçekten çok duygulandım. Böyle güzel bir yazıyı hakedecek ne yaptım diye kendime sordum. İyi ki varsın, karşına hep güzellikler, güzel insanlar çıksın. Benim için çok anlamlı bir yazı bu.
  Sevgiyle kal

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi mutluluğumun ufacık bir kısmını seninle paylaşmak ve sana da yaşatmak istedim. Ama dediğim gibi, ufacık oldu bu. Beğenmene çok sevindim. :) Daha fazlasını hakkettiğin için daha güzel yazılara ve daha güzel hediyelere layıksın. Dilerim ki tüm dileklerin gerçek ve tüm gerçeklerin rüya gibi çok güzel olur.

   Sil
 4. Öyle güzel demişsin ki!
  Bence de Ezgi bu dünyayı güzelleştirmek için yeryüzüne gelmiş ruhlardan biri. Yazdıklarından, yaptıklarından o kadar belli ki o iyi yüreği...

  Hediyelerin de çok tatlı. En keyifli çayını, kahveni içtiğin köşe olur umarım.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ezgi'yi birazcık bile tanıyan herkes bunu söylüyorsa belki o da bunun gerçekliğini inanır. Abartmıyoruz, gerçekten Ezgi'yi ne kadar anlatsak az kalacak. :)

   Çok teşekkür ederim Sibelynka! Gönlünden geçen tüm dilekler bir hediye gibi sana ulaşsın. Evinin en keyifli köşelerine yerleşsin. :)

   Sil
 5. O köşeye bayıldım. Güzel bir insanın mutlulukla birleşmiş portresi o köşe. Dediğin gibi bazı insanlar varlığıyla bile mutluluk sebebi ve kendileri de varlıklarıyla mutlu. Ne mutlu onlara! Bir yıldız kaysa içimden varlığımla mutluluk verebilmek istiyorum dileği kayardı. Sen de çevrene yaydığın mutluluk dolu rahiyanın farkındasındır umarım. Mutluluğun daim olsun Roro-san!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu dileğin gerçek zaten. Ama umarım gerçekliğini daha bariz şekillerde de görürsün en yakın zamanda. Ben hep mutluluğumu hem de kederimi paylaşmaktan geri kalmadığım için insanları daraltabiliyorum sık sık... ^^' Ama bu güzel sözlerin mutlu etti beni Fri. Başkalarını da mutlu etmek için mutlu olmaya sebep buldum sözlerinde. Çok teşekkür ederim. :) Mutluluğumuz hep birlikte daim olsun Fri!

   Sil
 6. Ezgiciğim ne güzel şeyler yollamış.Çok güzel bir dostluk köşesi yapmışsın.
  Sende hep mutlu ol canım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim İnci! Yeni bebeğin ve eşinle senin de bir ömür mutlu olmanı dilerim. :)

   Sil
 7. Hediyeler ne kadar zarifse bu yazı da o kadar zarifti, okudukça okuyasım geldi benim..
  O köşeye ben de bayıldım tabi, umarım bu mutluluklar katlanarak devam eder Roro. :)
  Sevgili Ezgi' nin ellerine, senin de güzel yazına sağlık!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim her telden şef! Geç cevabım için de ayrıca özür dilerim, bir süredir uzaklardaydım. :) Umarım samimi olan tüm mutluluklarımız katlanarak devam eder. Değerli yorumun ve dileklerin için çok teşekkür ederim. :)

   Sil
 8. Güzel dostluğunuz karşısında etkilenmemek elde değil, umarım dostluğunuz daim olur ve hep gülümsemenize neden olacak şeyler olur hayatınızda ^_^
  Çok güzel hediyeler ve çok naif bir yazı, kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alice, bir arkadaşım şuna benzer bir şey demişti. "Küçük, mutlu anlar için yaşıyoruz aslında." Senin yorumun bana bu sözü hatırlattı. Sadece bu hediyeler değil, bu yorumlar da gülümsetiyor beni. Ve bunlar da yaşamıma büyük mutluluklar katıyor. Ben de bu samimiyetler için yaşıyorum belki de, çünkü beni en çok bunlar gülümsetiyor. :) İyi ki varsın!

   Sil
 9. Güzel paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum ve devamını bekliyorum, sizde benim blogumu izlemeye alırsanız sevinirim ... https://hastaliktakip.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 10. Bazen bir ses, bazen bir el, bazen de bir kaç satırla mektup gelir dokunur kalbimize... Eminim ki blog sayfası gibi yüreği, evi. Aydınlık, taze, ferah ve neşeli bir enerjisi var. Sanatla içiçe olan bir insanın hayata bakışı elbet biraz daha farklı olur diye düşünüyorum. Adınıza sevindim :) ve hepimiz adına da <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Işıl ışıl parlayan bu yorum söylemek istediğim her şeyi söylemiş aslında. Bu yoruma geç cevap verdiğim için ne kadar mahçup hissettiğimi anlatamam. Hayatımıza daha çok Ezgiler, daha çok sanat ve kalbimize dokunacak daha çok şey girmesi umuduyla o halde. Ben de buraya uğramış ve aynı düşünceleri paylaşıyor olmamıza sevindim :) Çok, çok teşekkürederim :)

   Sil

Yorum Gönder