İYİ Kİ VAR!

Yine ders çalışmaktan kaçtığım bir yerdeyim, bloğumdayım.

Burayı seviyorum. Filmlerde başrollerin düşünmek için gittiği harika manzaralı yerleri hatırlatıyor bana. Üzgün olduğumda, düşünmek istediğimde, iş yapmaya üşendiğim zaman kaçtığım bir yer. Ama aynı zamanda kaçarken motivasyonumu da şarj eden bir yer. İyi ki blog açmışım.

Bir de, iyi ki benim insanlarım var. Mesela kız kardeşim. Mesela Urfalım. Mesela Hemşehirlim. Mesela Samsunlum. Mesela Vartolum. İyi ki bunlar yetmezmiş gibi, başka insanlarım da var.

Ama bir şeylere "iyi ki var" demek, onları benden uzaklaştırmaz umarım. Bazen kendi nazarımı kendime değdireceğime çok inanırım. Ha bir de, şehirler ne güzel şeyler. Farklı farklı ve uzaklı yakınlı. İyi ki insan dışında da aktörler var. Mekan ve zaman gibi. Olay ve durum gibi.

Bir de mutlu sonlar var. En güzelleri onlar sanırım. İmkansızı mükemmele dönüştüren ve insanları mutlu ederken ağlatanlar. Mutluluk gözyaşı diye bir şeyin varlığını kanıtlayanlar. Ben hiç gerçek hayatta mutluluk gözyaşı dökmedim. Yalnızca filmlerin sonunda döktüm mesela. O zaman iyi ki filmler de var.

Bir de bağımlılık var. Çikolataya olduğum gibi. İnsanlara olmadığım gibi. Ama en çok aşka olduğum gibi. Aşka saygı duymak var. Çikolataya ve insanlara olmadığım gibi, var. Ama aşk dediğin nedir ki? Başarı, huzur, bir kahve ve hayal... Ama iyi ki o da var.

Bir de hayal doğurtanlar var. İşte onlar en sevilesi olanlar. Onlar ki beni kendilerine hayran edenler. Onlar ki bana hem dostluğu, hem mutlu sonları, hem de bağımlılığı öğrettiler. Onlar ki, beni kendilerine bağımlı hale getirdiler. Onlar ki, bana hayatta iken hayal doğurmayı öğrettiler.Yorumlar

 1. Ne kadar enerjisi yüksek bir yazı böyle. :) Mutlu oldum okurken. Sen ve blogun iyi ki varsın!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunları ağlarken yazıyor olmam da sanırım bir enerji göstergesi olsa gerek. :D İyi ki sen de varsın, iyi böyle yorumlar da var ve iyi ki her yazılan şey bir yerlere ulaşabiliyor!

   Sil
 2. "Bir de mutlu sonlar var" girişili paragrafı dönüp dönüp okudum.
  O zaman, dediğiniz gibi, iyi ki filmler var...
  Kaleminize sağlık, efendim, duygulandırdınız...
  İyi ki yazıyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi ki karşılıklı olan bazı şeyler var. Sizin beni yorumunuzla mutlu ettiğiniz gibi... Asıl ben teşekkür ederm. Ve iyi ki siz de yazıyorsunuz!

   Sil
 3. Bize iyi ki var dedirten herkese teşekkürler. Güzel bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 4. Rorooo :) iyiki varsin sende.Yazilarini severek okuyorum biliyomusun.Hep yaz.Ama ağlamadan lütfen 😄💕bak böyle gül dislerin gözüksün 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiiii. 32 dişimi gösterdim sayenizde. :D Çok teşekkür ederim. İyi ki siz de varsınız. İyi ki sizinle tanışmışım. :) Bir de, ben gülerken asla dişlerimi örtemem zaten. İçten güldürenler sağolsun. :))

   Sil
 5. İyi ki varsın Roro-san. Sen hep yaz ve bize de enerji vermeye devam et :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) Enerjinizi sömürüyorum sanıyordum ama veriyorsam ne mutlu bana! Sen de iyi ki varsın Fri. İyi ki yorumlarınla her seferinde beni mutlu ediyorsun! :)

   Sil

Yorum Gönder