BİR HAYAL DOĞURMAKİlk defa bir şey yaptım. Ne yazacağımı düşündüm ve bulamadım. Ama yine de bir başlık seçtim kendime.

Ne yazacağımı düşünüp bulamamak yeni bir şey değil benim için. Ama başlık seçmek yeni. Yeni ama yinelenebilir.

Yeni bir ben doğurmanın vakti geldi. Mayısın bugünü baharı getirdiğini ve bu istikrarı sağlayacağına dair bir teminat imzaladı. Bu bahar, her yıl olduğu gibi yenilenmiş bir ben doğurmayacağım. Bu bahar, yinelenmekten uzak bir ben doğuracağım. İçimde ne varsa önce dökmek, sonra gözümün arkada kaldığı konuları bir bir toplayacağım. Bu bahar, başka bir bahar olmayacak belki. Fakat ben onu başkalaştıracağım. Hayatımın döngüsü bu zaten. Süresiz restorasyon, challenge'lı ve iç dökmeli her yazımda yaptığım gibi bu baharı da bu döngüye dahil ediyorum. Bir bahar, ancak bir ömürlük olabilir zaten.

Geçen gün uzun zamandan beri yapmadığım bir şey yapıp kız kardeşimin hatrı için konsere gittim. Kadınlar matinesini andıran konserin sonunda mutlu ve genç hissettiğimi fark ettim. Özlediğim ama aynı zamanda yenmeye çalıştığım bir histi bu. Aynı hissi bu baharda da yaşamak istiyorum.

Bir ay içerisinde hem yeni ayın hem de dolunayın gerçekleşmesi tesadüf mü? Biri başlangıç, diğeri kapanış enerjisi. Bir başlangıç her zaman iyi olmadığı gibi, bir kapanış da her zaman kötü değildir. Bu ay, hayatımın bir dönemi kapanırken bahara atfettiğim ben doğumu için de bir başlangıç gerçekleşiyor. Ama bu sefer doğum dünyaya değil, herhangi bir vatana ya da kültüre de değil. Bu sefer doğacak olan bir beden değil. Bir hayal.

Ne zamandan beri büyük hayaller kurmaya başladım? Büyük hayallerin peşinden koşmaya ne zaman özendim? Koşmaya alışık değilim ben, büyük hayaller maraton koşucuları için mümkündür ancak. Bense günlük, hatta saatlik bir hedef ile hayalin aynı kapta çırpılmış mutluluklarına tutunmak arzusundaydım hep. O mutluluklar nereye gitti?

(Önceki cümlenin ardından gelecek olan sitemkar cümleyi silip buradan devam ediyorum.)

Şu anda canım bir dondurma, romantik bir yaz animesi ve final haftasından kaçmak için okunan bir Murakami kitabı istiyor. Sonra o animeyi bir daha izlememek, gelecek yaz olana dek dondurmadan bir daha yememek ama o Murakami kitabını en az 3 kez daha okumak istiyor. Bu bahar, bir ben doğurmak istiyorum ama yeni değil, yinelenen hiç değil. Sadece bir hayal için.

Yorumlar

 1. Hayaldr bile olsa anne olmak güzeldirrrrr 😀 haha nerden konuya daldım dimi.Bence mutluluk senin beyninle sol tarafındaki bağlantıda.Kafana mutlu olmayı koyup kalbinlede seviceksin herkesi.Bakkk ne kadar mutlu olursun dene Rorocum 😘😘💕💕💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin kadar etrafa neşe saçan, mutlu olmaya özendiren ve imrendiren başka birini tanımadım galiba. :D Hep böyle mutlu ve neşeli kalın. Haklısınız, mutlu olmak için önce denemek sonra sevmek gerek. :)

   Sil
 2. "Bir başlangıç her zaman iyi olmadığı gibi, bir kapanış da her zaman kötü değildir."
  Her ne kadar umut barındırsa da, aralara usulca serpiştirilen kabullenilmiş bir hüzün sezdim. Fakat o, ne güzel hüzündür. Kaleminize sağlık, efendim!..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hüzün ki en çok yakışan bize
   Belki de en çok anladığımız

   Dizeleri geldi aklıma bu yorumu okuyunca. Haklısınız, hüzündü beni bu yazıya iten aslında. Okuduğunuz için ben teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder