Ruh Yorgunluğu

roro

Hayat. Yordun beni. Benzinim bitti. Çalışamıyorum. Hayata tutunurken sömürdün beni.

Şu aralar ruhum çok yorgun. Sadece uyumak istesem de geceleri Social Capital, PISA ve Resilient Students'larla ilgili beynime konferans vermekle boğuşuyorum. Öyle ki, gerçekten sunum yapacağım zaman grammar'i unutup Türkçe bile konuşamıyorum. Beynim durmadı, adeta virüse bulanıp olur olmadık zamanlarda yerli yersiz sitelere giriyor. Arkadaşımlarla konuşurken cümle bile kuramıyorum. En son ne zaman stresi bu kadar damarlarımda yaşadığımı unutmuştum, teşekkürler hayat!

Şu kelimeyi yaşamak istiyorum. Acaba nasıl okunuyor? Ağızdan çıktığı gibi mi hissediliyor, yoksa anlamı gibi ağızdan mı çıkıyor? Kelimelerin anlamları bana bir hayli uzak şu aralar. Dediğim gibi, cümle kuramıyorum.

Bu hafta çok acayip geçti. Ama sadece dersler olarak değil, insanlar da bir acayip geçti. Benim de benlik algım silinip bu bedenden geçti. Gerçekten beni nasıl bu kadar yorduysa, hayat enerjimi bitirdi geçti.

Sevdiğim şeyleri tam yapmak isteyecekken kendimi durduruyorum. İstememek için kendime engel oluyorum. Hiç böyle boktan (stresli) bir hafta geçmemişti doğrusu, küfür bile ettirdi yani. Öyle bir hafta geçti.

Ama ne biliyor musun? Daha bitmedi. 18 Aralık'taki ALES'i, bir sonraki hafta IELTS'i ve ocaktaki finalleri unutamıyorum. Aynı zamanda proposal yazma girişimleri ve bir şekilde derslere gidip sunum yapmak ve paperlara boğulurken okumaları süzmek beni yordu. Bu kadar üst üste binmese hepsini zevkle(!) yapardım ama şu durumda değil.

Yukarıdaki görsele nazaran şu anki hissiyatım:
Bir sonraki hayatta, si yu gayz.

Yorumlar

 1. Şu yorumu yazarken inan ki, dört kere silip en baştan yazdım. Ama bunun seninle alakası yok Miya-san, benim gel gitli ruh halimden mütevellit. Açıkçası şu an sana derslerin ve yoğun günlerin için umarım kısa zamanda sona erip, zihnin yeniden dingin ve rahat olduğu ana döner demekten başka elimden başka hiçbir şey gelmiyor. Biraz sevimsizce bir yorum oldu. Um, acaba bunu da mı silsem? Neyse görmemiş gibi yapalım.
  Bu arada; tekerrür etmeyi sevmediğimden yeniden yazma gereği duymamıştım, ama bazen unutkanlığıma vuruyor, söylediğimi sandığım onlarca şeyi zihnim yutuyor, kayboluyor. Gözümde her daim, kararlı kişilerden birisi olmuşsundur, hayat senden enerjini alsa da, eminim ki sen kopara kopara geri alacaksındır. Dilerim alırsın, gölüne yerleşmiş hissiyat üstte ki paragrafta yer alan kareyle buluşur. Sınavların için başarılar dilerim sana. Klişelerden kaçınmak istemiştim bunu yazarken, (biraz üzücü) lakin zihnim durma noktasına gelmiş gibi hissediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne sevimsizce ne de klişeler vardı bu yorumda. Gerçekten iyi geldi ve şu enerjimi kopara kopara almak konusu bana güç verdi. :) Evet, geri almak için uğraşacağım. En azından bunu yapmalıyım.

   Son derece samimiyetinle yazdığın yorumun için ben de kuru kuruya bir teşekkür etmek istemiyorum. Böyle güç veren birinin de bir o kadar güçlü olduğuna inanıyorum. O yüzden, senin de hayatındaki sıkıntıların ve zorlukların karşısında güçlü olmanı ve destek aradığın zaman buralara bir uğramanı diliyorum. Destek bulabilmek çok güzel bir his. :)

   Sil

Yorum Gönder