ARALIK AYI ROROMİYA ASTROLOJİK BURÇ YORUMU

Doğru konuşalım mı? Hadi tamamen dürüst olalım bu ay. 2016'ya değil, ergenliğine veda ediyorsun artık. En azından bu ayın sonunda bunu düşünüyorsun. Öyleyse son ergenlik demlerini haber vereyim sana, BELKİ bir sonraki ayda yardımı olur.

Bu ay yoğun ama "bitsin artık" çığlıklarınla dolu olacak bir ay. Bir kere her hafta en az bir sunumun olacak ve vize ödevlerini de teslim etmek zorundasın aynı zamanda. Bu kadar çok işin varken bilgisayarın bozuk olduğu için ancak hafta sonları doğru düzgün kafanı verebileceksin işlerine. Fakat o da nesi? Her hafta sonu anneannenin şerefine evinize misafirler gelecek. Korkulu rüyan başladı! Hadi hayırlı olsun!

Bilgisayarının hâlâ bozuk olması moralini altüst ederken bari biraz para kazanayım diyecek ve anketör olmaya kalkışacaksın. Aman! Lütfen iki kere düşün. Gerçi biliyorum iki kere düşünsen bile kabul edecek ve Beykoz'un arka mahallelerinde sırılsıklam olacaksın. Yağmura yakalanman yetmezmiş gibi paranı alabilecek misin acaba? Bu konuda pek iyimser olma derim.

Bunlar ergenlikten kurtulma çabalarına benzese de, sonuçlar gayet ergence. Dolayısıyla ergenliğe veda etmiyorsun. Bunu anlarsan kendine biraz daha yumuşak davranma sebebin olur. Yumuşak davranmak derken, kendini suçlama artık diyorum. Sanırım pişmanlığı hayatında ilk defa kabul edecek ve ne olduğunu iyi öğreneceksin. Kaş yapayım derken göz çıkarıyorsun, haberin ola.

Sunumlar demiştik. Evet, onlar da fena geçmeyecek ama nasıl geçtiğinden çok, bitmiş olmalarına sevineceksin. Ayrıca MFA seni bozmaya çalışacak, sakın aldırış etme. Orta yolu bul sen, bir şekilde gerisi hallolur. Unutmadan, Manisalı da sinirini epey bir bozacak. Yani, ciddi konular değil bunlar ama bu kadar ekilmek insana biraz koyuyor. Hele de senin gibi arkasına ikinci defa bakmayan birine fazla fazla koyacak. Affet, gitsin demiyorum artık. Affet, ama unutma diyorum. Ayrıca arkadaşlarınla iş yapılmayacağını da öğreneceksin. Aman ha, üçüncü defa şans vereyim deme. Bak bu ayın dersi bu sayılır. Fakat onu çok özleyeceksin, çünkü uzun bir süreliğine gidiyor buralardan. İçin buruk ama bir yandan da ilişkiniz için gerekli olabilir diye düşüneceksin. Bu konuda pek haksız sayılmazsın. 

Sağlığını da ihmal etmeye başladın. Para derdine düşerken yaşam kaliteni de epey düşüreceksin. Temel ihtiyaçlarını karşıla en azından, ikinci bir pişmanlık yaşamaman için diyorum. Mesela kendine biraz vakit ayır, en azından düşünmek için zamanın olsun. 12 saat uyuduğun günler gelecek ve o günlerde beyninin yerinde olup olmadığına karar veremeyeceksin. İnan bana, buna değmeyecek. Roromiya olmayı özleyeceksin bu ay, hem de çok. Gerçek hayattan çıkıp gitmek isteyeceksin. Ama mümkün mü? Belki de bunu görmek için biraz daha gerçek hayatla meşgul olmak gerekecek. Çözümün doğruluğundan emin olsan hiç düşünmeden başvuracaksın bu yola. Ancak bilmiyorsun. O zaman denemeye devam. Bu da bir çözüm sürecine dönüşmez umarım.

Bütün bunlar bir yana, geleceğin parlaklığını kısma. Bunu en iyi ALES sınavında yaşadın. Bu tadı tatmıştın sen. Aynı zamanda refahın da tadını almıştın bir zamanlar. Sınavlardan çıkarken sanki bakkaldan çıkıyormuş gibi rahattın. Bu seferki öyle değildi ama bundan sonrakiler öyle olabilir. Peki farklı olan neydi? Daha az insana sahiptin ve daha çok kendine. Sanırım geri kalan zamanında da biraz o şekilde takılabilirsin. Daha az insanla ve daha çok kendinle. Herkesi memnun etmek zordur ama en çok kendini memnun etmek ister insan. Sen de öylesin...

ALES gider, IELTS başlar. Yeni bir sınav değil, ama geçilmesi gerekilen bir sınav. Yapman gerekenleri biliyorsun, hiç düşünme. Hemen başla. İnanırsan, yapabilirsin. Önceden inandığın gibi.

Ve bunu en iyi üniversite grubunuza çığ gibi düşen meselelerle anlayacaksın. Ayın son günlerinde seni fazlasıyla meşgul edecek bu durum. Arkadaşlıklarını ve bağlarınızın samimiyetini gözden geçireceksin. Bu konuda fazla söze gerek. Sadece kendine hâkim olmayı dene. Bu şekilde zaten olacak olan olur ve sen kendini üzmeden de nihayete varır her şey. Hep öyle olmadı mı?

Bu ay çok sıkışık hissettiğin için derslerini girmeyip kendini rahatlatmaya çalışacaksın. Üzgünüm, yanlış yolu seçtin. Bir daha bu yolu deneme lütfen. Sonradan daha çok üzüleceksin. Geçti artık, ders çıkar bundan. Mesela önümüzdeki dönemde bunu aklında tutmayı ihmal etme lütfen.

Son olarak, aralık ayının sonuna gelirken yeni bir yıl değil, yeni bir mekân arayacaksın kendine. Bulacağını umut ediyorum. Bu evin mi olur, yoksa yeni bir özel ve yalnız mekân mı olur emin değilim. Fakat bunu çok yakında bulacağına inanıyorum.

Ocak ayında tüm sıkıntılarının geçmesi dileğiyle,
Roromiya astrolojik burç yorumun

Yorumlar

 1. Çok güzel bir uslubun var. Aynı zamanda düşündüğünde mizahı da veriyorsun okuyucuna. Anketörlük kötü bir iş değil, sadece hakkın çiğnenmesi moralini bozabilir. Haksızlığa asla gelemiyorsun. Sadece kendine değil, hiç kimseye haksızlık yapılmamalı inancındasın. Ama bir şey söyliyeyim mi madem okuyorsun. Hafta sonları spor yapar gibi bir radyoda program sunabilirsin. İki saatini bir programa versen iyi olur bence. Bir de yazılı yerel basın da olabilir, her hafta bir özel sayfa hazırlayabilirsin. Benden söylemesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında dediğiniz türde işler bulabilirsem hiç kaçırmam doğrusu. Bir şekilde çalışmak ve bundan zevk almak istiyorum. Bunu da iyi olduğum bir işte yapabilirim ancak, diye düşünüyorum. Sanırım kendimi anlatma konusunda o kadar kötü olmasam gerek ki, nasıl hissettiğimi anlayabilmişsiniz. Okuduğunuz ve beğendiğiniz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Gönlünüzce bir yıl diliyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, sizin de yeni yılı en güzel şekilde yaşamanızı dilerim.

   Sil
 3. Sayonara zetsubou sensei isminde bir anime vardı, belki seyretmişsindir. Orada karamsar mı, karamsar bir öğretmenimiz vardı. Aklına gelen her konuda karamsar olan öğretmenimiz bir gün yine karamsarlığa düşerken şöyle demişti; "Umutsuzluğa düştüm! Para arayışında ki bu dünya beni umutsuzluğa sevkediyor!" O konuda sensei'ye katıldığımı anımsarım. Ama öte yandan seride sevdiğim bir karakter daha vardı, öyle ki gerçek hayatta olsa takıp koluma gezeceğim türden biriydi Fuura. Her konuda sensei'nin teorilerini çürüterken pozitifliğin hat safalarını yaşıyordu. Tıpkı senin gibi 'inanırsanız yaparsınız' diyordu. Sana baktığımda bir Fuura görüyorum Miya-san. Ne harika diyebileceğim; bol bol geleceğe pencere tutan, o pencerede de hayaller, planlar, yapılacaklarla koca bir sayfa oluşturmuşsun. Arayacağın mekân... kısaca bulacağın liman Ocak ayını düşüncelerine vesile edip, klavyene yazmana vesile olan sıkıntılarını giderir umarım. Sana da mutlu seneler~ :)

  YanıtlaSil
 4. Öyle bir anlatmışsın ki animeyi, izlemeden edemeyeceğim galiba. :D Çok merak ettim. Kendimi o kadar pozitifliğin hat safhaların biri gibi görmüyorum ama karamsar olmaktansa iyimser olmayı kesinlikle tercih ederim. O yüzden sana iyi şeyler anımsattığım için mutlu oldum. Umarım o mekânı da bulurum en yakın zamanda. :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder