KASIM AYI ROROMİYA ASTROLOJİK BURÇ YORUMU

Bu ay başına gelecek çok talihli bir olay olmamakla birlikte farkındalık seviyenin arttığı durumların içinde bulacaksın kendini. Hayat her zaman gülümseyebilir, ancak bazen ağlatıyor olmasına da şükretmelisin. Bu ayda bunu göreceksin.

Kasım ayının başından sonuna kadar işlerin dengeli ve yolunda gidecek. Özellikle sınavların ve teslim ettiğin ödevlerden tamamen tatminkâr olmasan bile iyinin kötüsü bir şekilde üstesinden geleceksın. Genel olarak sonuçlardan da memnun kalacaksın. Okul hayatına baktığımızda ise yalnız olsan ve bu durumdan şikayetçi olmadığını düşünsen bile aslında içten içe kendi hâline üzülüyorsun. Ama yalnız değilsin, bazen harekete geçip ilk adımı atan sen olmalısın sadece. Bu şekilde arkadaşlarınla ilişkilerinde mutluluğu bulabilirsin belki?

Özellikle Tokatlı sarılırsa sana ona dua etmeyi ve minnettar kalmayı unutma. Senin yapamadığını o başarmış demektir çünkü. Ona geri sarılamasan bile küçük sürprizlerle sevgini belli et; kim bilir, belki onun da buna ihtiyacı vardır.

Manisalı seni en iyi anlayan ve her zaman yanında olan dostun. Ona da sürprizler yap. Ve hatta artık Almanya'dan getirdiğin çayı ona götür, biraz sevinsin yavrucak. İyiliği unutmayan yegâne dostun o sonuçta.

Dostlardan konu açılmışken Cocopops sizlere ömür olacak bu ay. Daha birinci haftasını doldurduğu gün dayanamayacak zavallıcık. Sahibi Kastamonulu her ne kadar onu çok sevse de, bir Beta'ya ayna göstermemesi gerektiğini biraz geç öğrenecek. Zavallıcık baloncuk çıkartıp çifleşmek istemiş, aynadaki yansımasıyla çiftleşemeyeceği için de depresyona girip intihar etmiş. Cenazesini de kaçıracaksın üstelik; o yüzden yurdun bahçesindeki mezarına bir balık yemi at, bir de Fatiha oku. Toprağın bol olsun Cocopops.

Mümkünse eve geldiğin günler annene iyi davran. Biliyorum ayın ilk günleri içindeki kötülüğe karşı koyamayacaksın ama o annen, bunu hatırlat kendine. Biraz düşününce en zayıf noktanın o olduğunu sen de biliyorsun. Ona sevgini bahşet, o sana hayatını verecek. Ayrıca gece ders çalışırken ses çıkartıyor diye fişini çektiğin buzdolabı yüzünden azar yiyeceksin. İçindeki tüm etleri, sebzeleri, yemekleri çöpe atmak zorunda kalacak. Hepsi senin suçun olsa da azarın bir kısmını da kız kardeşin yiyecek. İkisine de iyi davran. Takdir etmekten çekinme mesela. Sonuçta o fişi sen çektin, pisliğini o temizledi. Tüm bir hafta bunu dinleyeceksin gerçi, benim söylememe gerek yok.

Bu ayın en çok üçüncü haftasından kork. Bilgisayarının kırıldığı, planlarının bozulduğu, gece uykularının kaçtığı, mide sancısından ateşlendiğin bir hafta olacak. Ölümü düşünüp ağlayacaksın, sonra da Türk kahvesi içmeye biraz ara vereceksin. Kış aylarında en iyisinin elma-kabuk tarçın-yeşil çay ve ince bir dilim limon kattığın çay olduğunu hatırlayacaksın. Üşenme, kahveden daha faydalı bu çay. Hep o kahveler yüzünden bu mide sancılarını çekeceksin. Midene de biraz rahat ver.

Sınırların genişleyecek bu ayda. Yeni insanlarla kaynaşmak isteyeceksin, mevcut arkadaşlarına da mesafe koyacaksın. Kaldır o mesafeyi. En azından sen çaba sarf et, gerisi onların tercihi olsun. Tek derdini de kolaylaştır kendine. Hem bu da dert mi sayılır?

Bu ay IELTS parasını biriktireceksin. Hatta önceki aya göre cebin para görecek ama cimrilik diz boyu sende maşallah. Geçen ay aldığın onlarca kitap cebini epey yakmış olmalı ki, bu ay o kadar kitap almayıp hem ders okumalarını yapacaksın, hem de cebinde para kalacak. Artık bilgisayarını yaptırmaya yetmez ama internet kafeye yeter o paracıkların.

Kitap demişken, geçen ayki kadar kitap okuyamacaksın bu ayda. Fakat okuduğun kitaplar senin işini kolaylaştıracak. Derslerini kolaylayıp yolunu açacaklar. Ayrıca aralık ayı için planlarına da iyi gelecek. Hem kitap olmasa bile ders okumalarını yapacaksın çoğunlukla. Yine iyisin hadi! NOTOS'un sona ermiş olması bu ayı biraz hüzünlü kılsa da, kitap okuma konusunda öğrettikleri püf noktaları artık seni daha bilinçli bir okur yapacak. Kitap alırken de bu bilinçliliğini göstermeden edemeyeceksin. Aman dikkat, kibirli insanları sen de sevmiyorsun, bilirsin. Buradan Semih Gümüş'e sevgi ve saygılarımızı da sunmadan geçmeyelim. Öğrettiği her şey çok değerli olmakla birlikte kendisi de çok kıymetli bir insan. Dilerim, günün birinde tekrar biraraya gelirsiniz.

Ayın sonundaki en büyük maceransa Prebisteryen Lütuf Kilisesi'ndeki ibadetin ve ziyaretin olacak. Fena bir deneyim olmayacak senin için ama din arayışına girmene büyük ölçüde engel olacak. Oradaki baş pastör sana şu sözleri söyleyecek: "Kuran okuyarak hristiyanlığı seçtim." Sen de İncil okuyarak müslümanlığı nasıl seçtiği görürsün belki. Belli mi olur?

Genel olarak çocuk olmaktan korktuğun bir ay. Ama yetişkin olmak da çok itici. Kararsızlıkların her zamanki yerini koruyor ama zihninin ortalıklarında dolanmıyorlar. Yine de bu seni epey sıkıştıracak. Artık kaçmak yok ve gözardı da edemezsin. Fakat bu yetişkin oldun demek değildir zaten. Korkma. Cesur bir çocuk olmayı seç. Hâla yetişkin sayılmazsın bu şekilde.

Aralık ayında esen kalman dileğiyle,
Roromiya astrolojik burç yorumun

Yorumlar

 1. Açık konuşayım en çok dikkatimi çeken IELTS parası oldu. Oğlum da geçen sene girmişti o sınava ve ücreti içime oturmuştu:)
  Kasım ayı geçti, Aralık çooook güzel olur umarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dilekleriniz için çoook teşekkür ederim. :) Umarım sizin için de güzel bir ay olur aralık.
   Bu sınava yıllar önce girmiştim. O zaman yine pahalıydı ama bu yıl daha pahalandı. Umuyorum bir daha girmeme gerek kalmaz.

   Sil

Yorum Gönder