Doğru Olanı Yap Gerisini Hayata Bırak


Bir takım sıkılganlıkların önüne geçemediğim günlerden birinde hiç alışkanlığım olmayan ve kendimde bir türlü sevemediğim bir şeyi yaptım. Tırnaklarıma oje sürdüm. Fakat sürdükçe süresim geliyordu ve sadece on parmağım olduğu için kısa zamanda biten bu işleme başka şeyleri de boyayarak devam etmek istedim. Elimin altında gördüğüm çok da işe yaramayan ama atamadığım şeyleri boyadım bende. Çok fena rahatladığımı itiraf etmekle birlikte birkaç saatin sonunda kokudan bayılmamak için evi havalandırmak durumunda kaldım. Hayır, pişman değilim. Hatta öylesine bir boyama işleminden sonra ortaya çıkan sonuçları beğendim bile. 


Dağınıklığın kusuruna bakmayın ama bir adet iphone kutusu, kulaklık kabı ve kartlığın en son aldığı haller bu şekildeydi. Hallerinden memnun olup olmadıklarını sormadım ama artık onları daha keyifle kullanacağıma eminim. Ayrıca ojeleri tırnaklarımdan çok başka şeylerin üzerinde görmek beni daha çok mutlu etti. Ha bir de, kuruduktan sonra sanki cilalanmış gibi bir yüzeye sahip oldu şunlar. Ahşap boya ile boyayıp cila sürsem bu kadar olmazdı bence. Sınırlı sayıdaki ojelerimin renk paleti fazla iç açıcı olmadığı için evde yıllar öncesinden kalan bir beyaz ve bir de lacivert ahşap boyaları da kullanıp biraz ortamı yumuşatmak istedim. Özetle, ruhum nefes almış oldu bu süreçte.

Belki de insanların bir şeyleri boyamaktaki asıl amacı estetikten de önce üzerlerinde bıraktığı keyiftir. Keyif almanın verdiği rahatlama hissiyle birlikte özellikle kadınların bu işlerde iyi olması onların önünü açıp kendilerini iyi hissetmesini sağlamada bir numara olabilir. Sadece eşyaları, kumaşları, camları ya da tuvalleri boyamaktan bahsetmiyorum. Makyaj da buna dahil. Estetikten önce, kendimi boyayarak ruhum iyi hissettiriyor. Fakat çıkan sonuçtan dolayı değil, yani güzel olduğu için değil bu iyi hissetmenin sebebi. Boyamaktan dolayı. 

Olabilir mi acaba? Belki...Yorumlar

 1. Bir şeyleri boyamak benim için en büyük zevklerimden biri. Çocukluğumdam beri severim :D Şu sıralar yetişkinler için tasarlanan boyama kitaplarını boyuyorum. Çok eğlenceli bir iş. Vaktinizi alıyor ama bittiğinde çok mutlu oluyorsunuz :D Oje ise tırnaklarımda sevmesem de başka şeylerin üstünde sevdiğim bir boya. Daha önce telefon kabımı ve telefonumun kapağını boyamıştım. Herkes bayılmıştı :D Roromiya-san ojeyle porselen bardak da boyayabilirsin. Örneklerini görmüştüm. Çok güzel oluyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde birkaç tane çok sevdiğim kupam var. Madem güzel oluyor, bir daha gittiğimde onları boyayım o zaman. :) Tavsiye için teşekkürler, sırf boyamak adına çeşitli renkte oje bile alabilirim :D

   Sil
  2. Ben de oje sürmeyi sevmem ama oje almaya bayılırım :D

   Sil

Yorum Gönder