"Sana Demiştim, Dünya(m) Büküldü"

Yok arkadaş ne sifonu, ne çekmesi... Sindirilemeden çıkar mı hiç bedenden bazı şeyler? Erken hüküm vermek kadar can sıkan başka neler var bu dünyada? Dur, ben söyleyeyim. Bunu deyişimdeki erkencilik. Her şey için çok erken... ("Kaybetmek için erken, sevmek için çok geç"sözleri sadece benim mi aklıma geldi bu cümleden sonra?) Erkenci olmayı sevsem de erken davranmanın neden bende olumsuz bir izlenimi var? Oysa çalışmak için erken davranmak, yola çıkmak için erken davranmak gibi ifadeler kulağa olumlu gibi gelmiyor mu? Veya geç kalmaktansa erken davranmayı tercih edeceğimiz gibi. Ama bana her ikisi de olumsuz geliyor. Erken davranmanın altındaki olumsuzluk neden? Yoksa ben mi çok kötümserim?


Şarkılar yazılara ilham olmuşken şükran borcumu sadece başlıkla değil, aynı zamanda şarkının kendisini de sahneye alarak teşekkür etmek isterim.

Ayrıca saçlarım iyileşirken ruhumun incelmesi çok garip. Oysa bir kadın için saçlar ne denli önemli gibi klasik konulardan fazlasıyla konuştum. Bu konuda ne kadar takıntılı olduğumu şu yazıdan fazlasıyla öğrenebilirsiniz. Fakat gariptir ki, durumun tersiyle de karşılaşabiliyormuşuz. O yüzden bocalamanın daha da anlam kazandığı bir günde onu terk edemedim sanırım. Bir süre daha bocalamaya ve bu kıvranıp bükülmenin tadını ağlaya ağlaya çıkartmak istiyorum.

Ağlamak demişken az önce oda arkadaşımla ilk ne zaman ölümle tanıştığımızı konuştuk ve ölümün neden bu kadar acı çektirdiği hakkında varoluşsal bir ağlama seremonsi gerçekleştirdik. Birazcık rahatladığımı itiraf etmeliyim.

Babam aradı ve yurttan taşınma sebebimi öğrenmek istedi. Cevabı uykusuzluğumla geçiştirmeye çalıştırırken yine bocaladım. Bir hafta evde kalıp denememi önerdi. Sanırım bir hafta evde kaldıktan sonra yurda geri dönerim. Ben evdeyken gönlünün rahat olmadığını hissettim.

Fark etmediniz mi? Farkında olmadan yine değer verdiğim insanlara göre hareket edip içimden gelenleri bastırıyorum. Belki de mutlu olduğumu kendime inandırıp kendimi kandırma şeklim böyledir benimde. Ama ne kadar kolay kandırılan biri olsam da, artık kanmayı beceremiyorum sanırım.

Duygusal ergen mod on gördüğünüz gibi. Ergen olabilmeyi ve ergen kalabilmeyi seviyorum. Yaşlandıkça huysuzluğumun dibine vuracak olmamı şimdiden hayal edebiliyorum. Filmlerdeki gibi...

Belki uyuyamıyorum diye diye kapıda bekletiyorumdur uykumu. Gidip delikten bir bakayım. Size şimdiden iyi geceler.Yorumlar

 1. ben de aksine saçlarımı kestirmek istiyorum, hemde toparlanmayacak kadar. kısa belki d gray man'de ki lena lee'nin şu kısa saçlı hali kadar filan. ayrıca kocaman bir merhabalar yeniden mina-san. yoksa iyi geceler mi demeliyim? o ikilemler arasında ki uçsuz gelgitler... kesinlikle hayatı kişiye ip cambazına çevirmeye yetipte artıyor, bazen iç sesim yapabilirsin, başarabilirsin diye toz pembeye bulanmış hayallerimi önüme tatlı bir senaryo ile olabilmesi mümkün şekilde çizerken, diğer yandan çevremin sence gerçeklik mi baktığın diye içime şüpheye düşürmesi peşin hüküm oluyor ki, o an cidden kendime ne denli değer verip vermediğim konusunda tereddütte düştüğümü fark ediyorum.
  yurt ve ev konusunda ne diyeceğimi tam olarak bilemiyorum, fakat hangisinde kendini daha rahat hissedeceksen, ve planlarını dizdiğin rayı hangisinde kendini yakın görüyor isen, ona göre bir bak bence. demem o ki, kendine göre bakmaya çalışman en iyisi olabilir senin için, elbet bu benim laf salatalarımdan biri de olabilir. bana takılma sen. diğer yandan ise parça harika, sözleri anlamlı şarkıları daima sevmişimdir. ufakta olsa o sözlerde bir pencere yakaladığımı hissederim. (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana da merhabalar River. :) Dediğin karaktere baktım ve eğer istiyorsan hiç bekleme derim. Bende o tip kısa saçı kadınlara çok yakıştırıyorum. Havalar biraz bulanık şu aralar, ama üşemem dersen bence kestir. Sonradan kendine aynı cesareti bulamayabilirsin çünkü. O gelgitler konusu ise... Sanırım bazen dertlerimi fazla büyütüyorum. Hem de tüm dünya mutluluktan ölecek gibi yaşarken benim taktığım şeylere bak. Fakat bir haftanın sonuna doğru gelirken kararımı verdiğimi düşünüyorum. Pişman olmamaya çalışacağım. :) Bu arada laf salatası filan yapmadın, kendimi iyi hissettim sayende. Teşekkür ederim vee günaydın. :)

   Sil

Yorum Gönder