Challenge #5'in Sonucu: Manga Challenge'ı!Öhöm, öhöm. Şimdi resimden de anladığınız gibi ba(ğ)zı şeyleri sözcüklere dökmenin bir anlamı yok. Varımı yoğumu verip aklımdan hiç çıkmayan bir çelınc olamadı ne yazık ki kendileri. Bunun için elimde bahanem çok. Gerçi bunlarla gözünüzü boyamayı da istemem ama belirtmek istiyorum ki, ofis işlerimi bitirip şubay ayında vasıfsız işsiz bir eleman olmak için bu ayın sonuna kadar bitirmem gerekenler vardı. Üstelik her gün de dışarıda olduğum için akşamları odaklaabildiğim saatlerde yapabildim çelıncımı. Normalde varımı yoğumu ortaya koymayı sevdiğim halde sanırım pek kendimi veremedim.Yoksa dayanılamayacak boyutta bir çelınc olmadığına kalıbımı basarım. Buradan sevgili forevera da özürlerimi iletip onun başarısını tebrik etmek isterim. Çünkü benim aksime o gerçekten de kendini verdi. Öğle paydoslarında yemeğe çıkmayıp çıbık krakerlerle aç kaldı ve hem çeviri, hem temizleme, hem de düzenleme yaparak devasa boyuttaki iş yükünün üstesinden güzel bir şekilde geldi. Kendisini buradan kutlarım ve bu çelınç teklifi için teşekkür edip bir sonrakinde de katılmayı istediğimi belirtmek isterim. (Ne uzun cümleler kurdum ya...)

Bu arada ben sadece altı bölüm çevirebildim. Aslında bir cildi bitirmeme iki bölüm kalmıştı ama bir ekstra 40 sayfa olur mu arkada? O kırk sayfayı görünce içim şişti ve bayılmamak için bilgisayarı kapattım. Gel gör ki, şu anda utançtan ne diyeceğimi bilemiyorum. Umarım bu başarısız çelınclar sürekli olmaz. Umarım bir sonraki çelınç için enerji toplayabilmiş olurum ve karşınıza süper ötesi bir şekilde çıkabilirim!

Sağlıcakla kalın, hoşça kalın!


Yorumlar

 1. roromiyaaaa utancın en dibinde ben varım yahu. cesaretin için tebrik ederim valla ben çamura yattım, gece 12ye kadar kasmakla meşgulüm şu an :) son 2 gündür yaydım yaa nasıl blog yazısı yazıcam bilmiyorum :)) temizleme çeviri falan yaptım ama edit yapmadığımdan ortada doğru dürüst ürün yok :))) bence bu ilk challenge'dan zamanımızı ayarlama konusundaki hatalarımızı gördük. o yüzden bunu "prologue" yani sıfırıncı challenge olarak sayalım, asıl birincisine daha bilinçli başlayalım. yok valla saymıyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahaha. :D Sen istedikten sonra bu prologue'un kralı bile olur forever. Ayrıca gerçekten senin utanılacak bir tarafın yok çünkü acayip işler çıkartmışsın bile. Her gün seninkine bakıp kendimi bir adım daha atımaya zorlayan ben oldum. Her şey senin sayende oldu yani. :) Ayrıca bir sonrakini de istediğin zaman yapabiliriz. Mesela bu hafta değil de, önümüzdeki hafta (yani Şubay ayının ikinci haftası) olabilir. Sana bırakıyorum. Ama bu sefer ciddi olup dehşet sonuçlar getireceğim. (İnşallah) :D

   Sil
  2. sen de kaç sayfa çeviri yapmışsın canım, zihin hücrelerine sağlık. başarcaz başarcaz inanıyorum :D

   haftaya başlayacak şekilde bu sefer 2 haftalık yapalım diyorum ne dersin? mavi mangadan livanem ve zakkyliar da katılıyor. seni trelloda etiketlemiştim ama geç görme diye buraya da atıyorum https://trello.com/c/68PUmzFu/28-i-breti-alem-olsun-di-ye-acik-birakilacaktir

   Sil
  3. Ay iyi ki attın linki yoksa bakmak aklıma gelmeyebilirdi. :D Tamamdır, hem daha kalabalığız hem de daha çok vaktimiz var. Bence zaman da güzel. Süper. :)

   Sil
 2. miya-san sen hiç değilse altı bölüm çevirmişsin, ya ben? rezilliğin önde gideniyim. seksen dört sayfayı temizledim, çevirilerini yaptım. iş edite gelince koca bir üşendim deyip kabuğuma çekildim şu an bile photoshop açık sayfalarla bakışıyorum. hemde tam iki gündür! ne ara photoshop'u açsam zor geliyor. young'u tebrik etmek lazım, hakikatten kız kendini adıyor, hem seri, hem düzenli ve güzel bir iş ortaya çıkartıyor. vede; eğer ki işlerin olmasa (benimki bana ne riv demeyesin, asıl benimki bahane miya-san! şu an bile o editi bitirebileceğime açtım anime izliyorum.) eminim challenge'da amacına ulaşırdın bu nedenle bence gayet güzel bir netice ortaya çıkartmışsın. kutlarım. dilerim ileri ki challenge'larda amacına ulaşırsın. fakat bil ki, challenge'ını okuyan biri olarak ikinizin de ortaya çıkarttıklarına hayran kaldım. azimlisiniz. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. SEKSEN DÖRT sayfa az mı sence Riv? Üstelik temizleyip çevirmişsin bile! Benden önce alkışı hakkeden sensin asıl. Ellerine, kollarına sağlık. Bir sonraki çelınc işine sen de ortak olamlısın bence. Muhtemelen bu "üşengeçlikle" hepimizi geçersin. :) Ayrıca ilk pes eden ben olduğum için bu kadar övgüyü hakketmiyorum. Yine de çok teşekkür ederiz (forever'ın adına da ettim). :)

   Sil

Yorum Gönder