Challenge #4' 'ün Sonucu ve Yeni Bir Challenge

Vee roro bir challenge'dan bir challenge'a doğru son sürat koşuyoooor. Dananın kuyruğu nasıl koptuysa artık, bendeki bu hırsla dünyaya kafa tutarmışım gibi geliyor. Oysa hiç de rekabetçi bir tip değilimdir. Hatta genelde "kader, kısmet" deyip oluruna bırakan, hayata dair herhangi bir mücadelesi olmayan o gıcık tipleme ben olurum. Ama bu "çelınc işini" gerçekten ciddiye alıyorum. Ve tamamen Forever Young sayesinde yeni bir challenge ile karşınızdayım.

Yeni challenge'dan bahsetmeden önce şu geçen aydan kalma merdivenli challenge' ın sonucunu bildirmek isterim. Üzerinden çok zaman geçtiği için unutmuş olabilirsiniz. Peki neden bu kadar geciktirdim? Çünkü çektiğim fotoğrafları bilgisayarıma atmayı unutup durduğum için yazıyı yazmayı erteleyip durdum. Kakar young'ın challenge teklifi ile bir yazı yazmam ve durumu güncellemem gerektiği için nihayet fotoğrafları atabildim bilgisayarıma. Kendim de içimden bir "hele şükür" geçirdim doğrusu...

Challenge #4'ün Sonucu

Böylesine kargacık burgacık bir merdiven düzeni olan okulunuz olduğunu düşünün. Sonra da ders aralarında öğrencilerin bu basamaklardan inmeye ve çıkmaya çalıştığını hayal edin. Sonra da benim gibi başka çıkış yolları  aramaya çalışın...

Şaka bir yana, okulun bu kampüsündeki asansörler yetersiz (dört tane olmasına rağmen...) ve her yerde merdiven olduğu için aslında bir noktada kolaylık sağlıyor öğrencilere. Fakat şu "rush hour" denilen ve metroların işe gidiş ve işten çıkış saati gibi olan ders araların iğne atsan yere düşmez hale geliyor. Bu noktada en iyisi yangın merdivenlerine kullanmak. İşte benim düşünmesi çok da zor olmayan çözümüm de bu merdivenleri kullanmaktı. Kendileri şöyledir:


Gördüğünüz gibi göze pek hitap etmese de  sessiz ve nispeten daha az tercih edilmeleri sebebiyle benim favorim oldular. Size doğal ortamımı gösteriyormuşum gibi hissettim ama bu challenge'dan önce de sık sık kullandığım merdivenlerdi zaten. Yeni bir şey değil kısacası.


Veee ışığın sonunda ne var acaba? Bu meydan okumayı becerebildim mi, yoksa yine hüsrana mı uğradım? 

Dediğim gibi üzerinden bir ay geçtiği için ne bende heyecan yapacak güç kaldı, ne de sizde merak kalmıştır muhtemelen. O yüzden hemen açıklamaya başlıyorum. Normalde beş gün boyunca gerçekleştireceğim merdiven kullanımı + oruç tutma meydan okumasını dört gün boyunca gerçekleştirdim. Neden olduğunu şu anda ben bile hatırlamıyorum ama keyfi bir sebepten olmadığına eminim. Yani doğrudan bana bağlı olmayan bir sebepten ötürü olduğunu söyleyebilirim. Her şeye rağmen benim gözümde challenge#4 başarıyla sonuçlanmıştır. Bir günü dert edecek kadar kompleksli biri değilimdir, yine de gönül isterdi ki söz verdiğim gibi yapabileydim.

Geç oldu ama bu yazıyı yazmak benim için ayrı bir başarı sayılabilir. Çünkü çok üşendiğim bir yazı halini almıştı. Özellikle de ALL STAR'ı izlerken yazdığım için kendimi tebrik ediyorum. Bu arada harika bir gösteri halini aldı. Basketbolla ilgilenen varsa bilir, tüm zamanların en keyifli olayıdır. Yine de yanınızda çok iyi bilen biri olursa daha keyifli izlenir. (bkz. yanında antrenör bir kardeşi var) Çünkü bu defa oyuncular kazanmak için değil, eğlenmek için oynuyorlar!

Yeni Bir Challenge: Manga Challenge!

Gel gelelim ileride yarışmaya dönüşmesi muhtemel olan bir çelınca. Yukarıda linkini vermiştim ama doyamadığım için bir kere de buraya koyuyorum. Sevgili Forever böyle bir challenge yapmasaydı, herhalde ben korkumdan yapmaya girişemezdim. Ama bir kere davet edilmişsem, davete icabet etmemek olmaz. Ayrıca ne kadar becerebileceğim, bende merak ediyorum. 

Forever'ın çelıncı nasıl gidiyor diye merak edenler onu şuradan takip edebilir: https://trello.com/b/pDoF082T/manga-challenge

Eğer benim manga çelıncım nasıl gidiyor diye merak ederseniz şuraya tıklayabilirsiniz: https://trello.com/b/UW5T0ws7

Çok kullanışlı bir uygulama olmuş bu program. Benim gibi böyle programlardan hiç anlamayan biri bile biraz uğraştıktan sonra kendi sayfasını oluşturabildi. Bizi tanıştırdığı için Forever'a çok teşekkür ederim. Umarım birçok kişi daha faydalanabilir bundan.

Son olarak dilerim ki Forever bu çelıncı başarır ve manga çeviri-düzenlemesi ile ilgilenen birçok kişiyle birlik olup bunu bir yarış haline getiririz. Günün birinde öyle bir şeye erişirsek sanırım artık daha az üşenirim :D Üşenmekten değil de şevklendirmesi konusunda çok yardımcı olacağını düşündüğüm için bence herkes adına güzel olur. Bunu yayalım arkadaşlar. :P

Önümüzdeki pazar günü son bulacağını belirtip linke tıklamayı unutmayınız. Böylece ayrıntıları öğrenip gelişmeleri takip edebilirsiniz. 

Sonra görüşmek üzere! 

Yorumlar

 1. yettimmm :D yaşasın çelınçlar!
  ey okuyucu dürt bizi!

  4. meydan okumanın başarıyla sonuçlanmasına sevindim. ayrıca sen her ne kadar pek tutmasan da ben çok beğendim okulunuzun merdivenlerini. (içi de güzelmiş, oldukça ferah bi mekan gibi görünüyo) merdivenler çok kullanışlı görünüyor özellikle basışlar ve genişlikleri. tabii kalabalık hallerinde hiçbir merdiven yeterli değildir inanırım :)

  rorocum bu arada trello boardının ayarlarında yorumları dışarıya açarsan arada çelme takmaya gelicem :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merdivenler hakkındaki yorumun mimar kimliğinden mi geliyor yoksa? :) (Yanlış hatırlamıyorsam tabii.) Aslında bende severim okulumun merdivenlerini, ama insan kalabalığı işte. Neylersin. :)

   Hemmen koşup ayarlarımı karıştırdım şimdi ve sanırsam açtım :D Çelmelerini bekliyorum sabırsızlıkla. Ayrıca sonradan düzeltmeler yapabilirim board üzerinden. (Şu "bitti bee" başlığının anlamını daha yeni anladım, çok mantıklı olmuş.)

   Heyt bee, biz geliyoruz çelınc! :D

   Sil
 2. off bir an aklıma hogwarts geldi. o merdivenleri çıkacaksın, dolanacaksın. bırak hatta dolanmayı. bu merdiven yer değiştirmeden üst kata ilk ben çıkacağım diye merdivenle yarışacaksın. modern hogwarts'ı andırıyor okulunuz miya-san. challange'ın zaferle sonlanmasına sevindim, azimli insansın sen zaten. el attın mı üstesinden geliyorsun. ve o çeviri listesi nedir öyle! her ikinize de kocaman bir maşallah, nazar boncukları ile donatacağım buraları.

  hım... şu son meydan okuma tam meydan okuma. aslında senin sayfandaki meydan okumların her biri birbirinden çetin de; sonucusunu yapabilir miyim hiç bilemiyorum. biraz da güven konusu var o konuda. hep bir acabalar aklımda dolanıyor. ama galiba bu challange'ı izleyici kitlesinin koltuklarından destekçi birlik olarak katılacağım. kolay gelsin sizlere. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorumu sesli bir şekilde kız kardeşime okudum ve ikimizde "uvaaa" diye bağırdık. O kadar harika bir hayal gücün var ki... Benzetme zaten çok güzeldi ve destekçi birlik olman bile beni yeterince mutlu etti. Çok teşekkürler River. Bir sonraki challenge'ta seni de aramızda görmek isteriz. :)

   Sil
 3. Blogunuzu çok beğendim. İzleyicilerinizi açar mısın? Takibe almak isterim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yağmur Tozu. Yorumu görür görmez açtım hemen. Burada yeni olduğum için birçok şeyi hala öğrenme aşamasındayım. Beğenmene çok sevindim. :)

   Sil

Yorum Gönder