CHALLENGE #2

Yepyeni bir meydan okuma ile kendimi zorluyorum bu sefer. Ama bu sadece zihinsel değil, aynı zamanda fiziksel bir meydan okuma. Bloğu az çok takip edenler benim uzun süre oturamadığımı ve oturma eylemini de pek sevmediğimi bilirler. Bilmiyorlarsa bile artık öğrenmiş oldular. Yatmayı, ayakklarımı uzatmayı ya da ayakta durmayı oturmaktan kesnlikle daha çok severim. Oturmak, sanki benim yaradılışıma aykırı gibi. Derslere nasıl katlandığımı ben bile bilmiyorum. Durmadan pozisyon değiştirerek kendimi zapt etmeye çalışıyorum. Olmadı, derslerde uyuyorum. En azından o şekilde oturduğumu bir nebze unutuyorum.

Gelgelelim günün konusuna. Aslında bugün biraz içimi döküp son zamanlarda başımdan geçenleri anlatmaya çok ihtiyacım var. Ama tarihi, bir hafta öncesinden belirlenmiş bu meydan okuma arada kaynasın istemiyorum. O yüzden o içimi dökmeler ve son zamanlarda olup bitenleri yarına saklayacağım. Bence bir gün daha bekleyebilir.

Evet. Bir türlü günün konusuna gelemeyişim, her ne kadar fiziken tatilden çıkmış olsam da ruhen yorgunluktan kurtulamadığımı anlatıyor olmalı. Kısa keseyim öyleyse. İlk challenge denememden bu yana bir deftere not almış olduğum challenge listesi ve bu tip fikirlere her zaman açık olmamın neticesinde okula ve işe başlamadan önce bir challenge daha yapma düşüncesi kalbimi dolup taşırıyordu. Bu fikri çok sevgili ve son zamanlarda kendisine karşı çok mahçup olduğum Alice'e de açtım. Sağ olsun, anında kabul etti o da. Hemen hangi challenge'ı yapacağımıza dair bir yoklama yaptık ve ikimiz içinde bir değişiklik olacak olan "kütüphanede 7 saat durmak" meydan okumasını yapmaya karar verdik. Hemen kurallardan bahsedeyim:

Kurallar:


 1. Tüm bu 7 saatin içine ihtiyaç molası dahildir. Yani yemek ve tuvalet gibi ihtiyaçlar içindedir.
 2. Kütüphanedeyken kitap okuma, ders çalışma, internete girme, bulmaca çözme ve hatta anime izleme gibi eylemler serbesttir. Yani ne yaptığımız önemli değil, kaç saat durduğumuz önemlidir.
 3. Molaların bir saatten fazla olmaması arz edilir.

Şimdi ben yedi saat dedim, ancak Alice zamanı kendisine göre değiştirebilir. Çünkü benim gideceğim kütüphane evime beş dakikalık uzakta, fakat onunki biraz uzak. Bu nedenle kendisinin belirlemesi daha iyi olacaktır.

Peki neden böyle bir challenge yapıyorum? Kütüphanede geçirilen sakin ve sessiz ortamı her zaman sevmişimdir. Okulumdaki kütüphaneyi her ne kadar sevsem de, her daim kalabalık olması beni bıktıracak bir seviyeye gelmişti. Hem de iki tane kocaman kütüphanemiz olduğu gerçeğini göz önüne alırsak... Ayrıca okul zamanı müdavimi olduğum kütüphaneleri, bir de yaz tatilinde görmek istedim. Hem de 7 saat boyunca. :) Üstüne üstlük; gözlem, araştırma, inceleme ve okuma gibi eylemleri en rahat yaptığım mekan kütüphanedir. Bu yüzden biraz kitap okuyacağım, biraz çalışacağım ve belki biraz da anime izleyeceğim bir ortamda bu kadar uzun kalmak o kadar da kötü olmasa gerek. "Bunların hepsini evinde de yapabilirsin?" diyebilirsiniz, ama amaç da bu zaten. İnsanlarla aynı ortamda, farklı işlerle meşgul olmak. Hem dışarda vakit geçirmek, hem de evde gibi olmak. Elbette evin rahatlığı olmayacak ama, işin zorlayıcı kısmı da bu nokta değil mi zaten? Bakalım ne kadar rahat edeceğim? Belki ayakkabılarımı bile çıkartırım bir süre sonra :D

Şöyle bir program yaptım kendime: Sabah 10'dan 5'e kadar kütüphanede yarım kalan kitaplarımı okuyup bir saatlik bir röportajı yazıya geçireceğim. Canım sıkılırsa diye de hard diskimi yanıma alıyorum. Belki yeni bir animeye başlarım. Ya da bir bakıyormuşum olay tam tersine dönmüş. Tüm gün anime izlemişim ve yedi saat öylece bitiyormuş! Allah korusun... Hmm... Olabilir mi acaba? Neyse, bu konuyu yarına bırakalım. Bir de umarım içeride klima vardır...

Unutmadan bir şey söylemek istiyorum. Benim gibi "kendi çapında" hayatınıza ekşın canlılık katmaya çalışıyorsanız benimle irtibata geçebilirsiniz. Yok, siz yapmak istemiyor ama aklınıza ilginç ya da değişik fikirler geliyorsa benimle bu fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Elimden geliyorsa, yapmak için can atarım. Üniversite hayatıma nokta koymadan önce tüm ilginç fikirleri hayata geçirmek istiyorum. En azından kendimi zorlamak ve irademi yoklamak için güzel bir yol bence. 

Şimdilik hoşça kalın! Gidip yarına hazırlanayım ben.

Yorumlar

 1. Aslında bayağı güzel bir fikir. İlerleyen zamanlar da ben bu tarz şeyler yapabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene çok sevindim. Eğer yaparsan haber ver lütfen. :)

   Sil

Yorum Gönder